مقدمه:مدیران ثبت؛ ثبت کننده انواع پروانه بهداشت مواد آرایشی و بهداشتی،مواد غذایی و ....در تبریز.

درباره پروانه بهداشت

پروانه بهداشت در 4 نوع اخذ می گردد:1-پروانه تاسیس 2-پروانه مسئول فنی 3-پروانه ساخت 4-پروانه بهره برداری صادر می شود،همچنین برای کالا های وارداتی و صادراتی ابتدا باید تولید کننده کالا ها پروانه بهداشت اخذ کند.داشتن این مجوز باعث جلب اعتماد مصرف کنندگان در داخل و خارج ازکشور می باشد،جهت تسریع کار کافیست مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید و به مدیران ثبت تحویل دهید،ما در کمترین زمان پروانه بهداشت شما را آماده ثبت خواهیم کرد.

لازمه اصلی گرفتن پروانه بهداشت در همه زمینه های مربوطه رعایت قوانین در تولید مواد غذایی و آشامیدنی و آرایشی بهداشتی است.

تعریف شاخه های پروانه بهداشت

  1. پروانه مسئول فنی: مسئول فنی به فردی گفته می شود که مورد تایید برای نظارت بر تولید کارخانجات ، کارگاه ها و مراکز تولید ی می باشد، حداقل مدرک تحصیلی برای مسئول فنی بر طبق ضوابط،مدرک کارشناسی است.
  2. پروانه ساخت:  پروانه ساخت نوعی از مجوز است که فرمول ساخت جدیدی را برای تولید محصول تایید می کند،و تنها زمانی می توانید خواستار آن باشید که مجوز های تاسیس،مسئول فنی و بهره برداری صادر شده باشد.
  3. پرانه بهره برداری: پروانه بهره برداری،پس از اخذ مجوز تاسیس و مسئول فنی برای واحد تولیدی صادر می شود.
  4. پروانه تاسیس: مجوزی است که مرجع صادر کننده آن معاونت غذا و دارو و دانشگاه است،این مجوز بعد از مجوز فعالیت و پروانه بهره برداری برای واحد تولید کننده صادر می شود.
  5. مجوز ورود کالا: محصول وارداتی قبل از ورود به کشور و رسیدن به دست مصرف کنندگان باید ابتدی آزمایش شود که مشکلی از نظر بهداشت جامعه و فردی اتفاق نیفتد.
  6. مجوز ترخیص کالا: محصولاتی که به گمرک کشور وارد می شوند قبل از آن که حق خروج پیدا کنند باید از نظر سلامتی چک شوند.

مدارک مورد نیاز برای هریک از موارد بالا و همچنین شاخه فعالیت های که نیاز به نظارت بهداشتی دارند،متفاوت است جهت کسب اطلاعات بیش تر با ما تماس  بگیرید.